Mərkəzi Bankda mətbuat konfransı keçirilib
6 may 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən faiz dəhlizinin parametrləri ilə bağlı qəbul olunmuş qərara həsr edilən mətbuat konfransı keçirilib.
Mətbuat konfransında Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımov tərəfindən ölkədə mövcud iqtisadi vəziyyət və pul siyasəti istiqamətləri barədə məlumat verilib. Tədbir çərçivəsində inflyasiya mühiti və proqnozları, iqtisadi artım, tədiyə balansı və monetar şərait kimi əsas mövzular müzakirə olunub.
Sual-cavab sessiyası zamanı media nümayəndələrinin sualları cavablandırılıb, iqtisadi göstəricilər və gözləntilərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

A press conference was held by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan on 6 May 2026 regarding the decision adopted on the parameters of the interest rate corridor.
During the conference, Chairman of the Central Bank Taleh Kazimov provided an overview of the current economic situation in the country and the key directions of monetary policy.
Key topics discussed included the inflation environment and forecasts, economic growth, the balance of payments, and overall monetary conditions.
During the Q&A session, representatives of the media were given the opportunity to raise questions, followed by an exchange of views on economic indicators and expectations.